2011-12-07 19:56:41
Zapytaliśmy: „czy planujesz w przyszłości dalsze działania o charakterze kulturalnym i społecznym?” – 100% bibliotekarek i 100% młodych ...
2011-12-06 15:58:10
Przeprowadziliśmy kompleksowe badanie ewaluacyjne projektu - zapraszamy Was do lektury wniosków. Badanie zrealizował oraz opracował socjolog Michał ...
 • „Młodzi menedżerowie kultury” to projekt realizowany przez Towarzystwo Twórczych Inicjatyw „ę” od 2002 roku. Do tej pory odbyło się już 5 edycji, w których wzięło udział ponad 100 młodych osób. W całej Polsce zorganizowali ponad 80 działań kulturalnych.
 • "Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach" to szósta, specjalna edycja projektu, skierowana do młodych ludzi i bibliotekarzy. Wierzymy, że współpraca młodego i chętnego do działania człowieka w połączeniu z doświadczeniem, autorytetem i możliwościami bibliotekarza/bibliotekarki, to przepis na zrealizowanie innowacyjnych projektów kulturalnych, aktywnie angażujących lokalną społeczność.
 • Projekt "Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach" jest realizowany od maja 2010 roku do końca października 2011 roku. Bierze w nim udział 27 młodych menedżerów kultury, 26 wspierających ich bibliotekarzy/bibliotekarek oraz 27 placówek bibliotecznych w całej Polsce.
 • Projekt składa się z kilku elementów:
 • WARSZTATY w Warszawie, na które zapraszamy zarówno młodych menedżerów kultury jak i wspierających ich bibliotekarzy. W trakcie kilkudniowego spotkania w Warszawie, młodzi ludzie dowiadują się jak pomysł zamienić w realny projekt, jak zdobyć pieniądze na swoje działania, jak się promować i jak zdobywać partnerów. Spotykają się z doświadczonymi artystami, twórcami, animatorami, menedżerami kultury i dziennikarzami. Poznają rówieśników z różnych miejsc w Polsce, którzy także chcą działać lokalnie. Bibliotekarze zaś przygotowują się do nowej roli coach’ów – przewodników, trenerów, mentorów – jednocześnie zdobywając nowe umiejętności i doświadczenia pomocne w pracy z młodzieżą przy wspólnych działaniach społeczno-kulturalnych..
 • KONKURS DOTACYJNY, czyli możliwość zdobycia konkretnych pieniędzy (do 2700 zł) na zrealizowanie swojego pomysłu.
 • WSPÓŁPRACA z młodego lidera z lokalną biblioteką. Młodzi ludzie będą mieli szansę przekonać się, że biblioteka to miejsce z wielkim potencjałem, a bibliotekarz/bibliotekarka może być świetnym partnerem, wsparciem i sprzymierzeńcem dla nietypowych, kulturalnych działań. Bibliotekarze zaś dzięki współpracy z młodą, twórczą i pomysłową osobą, nabędą nowych doświadczeń i umiejętności oraz wezmą udział w realizacji projektu tworzonego z myślą o mieszkańcach.
 • REALIZACJA PROJEKTÓW I WSPARCIE – podczas realizacji swoich działań, młodzi menedżerowie i bibliotekarze będą mogli korzystać z różnych form wsparcia projektu: - stały kontakt z organizatorami projektu (telefoniczny, mailowy, a także osobisty) - odwiedziny Latających Animatorów Kultury, czyli doświadczonych instruktorów, którzy poprowadzą wybrane warsztaty, - eAkademia, czyli specjalna strona internetowa pełną przydatnych i inspirujących artykułów, scenariuszy, wywiadów. -wizyty studyjne, czyli odwiedziny u innych młodych menedżerów kultury.
 • Do pobrania:
 • Publikacja pt. "Podaj dalej. 100 pomysłów młodych menedżerów kultury"
  "Zbiór zasad dotyczących udziału w projekcie"
.