„Hasła” to dział, w którym będziemy brać na warsztat słowa-hasła związane z działalnością społeczno-kulturalną i nie tylko. Będą to słowa głębokie i szerokie, ważne i nieoczywiste – poszukujemy ich znaczeń, kolekcjonujemy skojarzenia, zderzamy ze sobą definicje, porównujemy przemyślenia. Tworzymy inspirujący, wielogłosowy kolaż, bo jesteśmy przekonani, że znaczenie tych słów jest zbyt ważne, aby dało się zmieścić je w jednej, wybranej definicji.

Czekamy na Twój głos! Jeśli chcesz dołożyć do naszego kolażu swoją cegiełkę – skojarzenie, myśl, cytat – napisz na adres mmk@e.org.pl, a w temacie wiadomości napisz: „Hasło”.

 

hasło: Zaangażowanie

Zaangażowanie to coś, bez czego żadne przedsięwzięcie nie może się udać. To siła, która popycha do działania, a która bierze się stąd, że wierzymy w to, co robimy.

[czytaj więcej!]

hasło: Spotkanie

Rzeczownik spotkanie - synonimy: mecz, rozgrywka, widowisko sportowe, konwent, zebranie, zjazd, konferencja, randka, schadzka, wspólne wyjście, zawody, rozgrywka, zebranie, zlot. (http://megaslownik.pl/slownik/synonimy_antonimy/20592,spotkanie")

[czytaj więcej, obejrzyj mapę aktywności!]

hasło: Aktywność

Aktywność społeczna to udzielanie się społecznie poprzez czynny udział w organizacjach, stowarzyszeniach charytatywnych oraz zaangażowanie się w organizacje sportowe, religijne, polityczne, etc. (http://www.mind4you.pl/slownik/aktywnosc_spoleczna.html")

[czytaj więcej, obejrzyj mapę aktywności!]

hasło: Partnerstwo

Partnerstwo to otwartość szeroko rozumiana. Otwartość doprawiona chęcią działania rodzi partnerstwo. Kształt tego partnerstwa zależy od partnera, jeśli jest otwarty z chęcią działania to mamy mix sprawczy, dla którego rzeczy niemożliwe stają się możliwymi - Piotr Wlizło, animator kultury, dyrektor Centrum Kultury w Żurominie

[czytaj więcej, obejrzyj mapę partnerstwa!]

hasło: Kreatywność

niestandardowe, twórcze i innowacyjne podejście do sztuki, pełne świeżości i otwartości, dające szansę każdemu, kto ma ciekawy pomysł. Potencjał, który tkwi w młodych ludziach pokazuje jak odbierany i interpretowany jest świat. Kreatywność wywołuje poczucie refleksji, skłania do myślenia, do wnikliwego zastanowienia się nad dziełem.

[czytaj więcej, obejrzyj mapę kreatywności!]

hasło: Inspiracja

Lepienie z gliny, rysowanie mandali, robienie biżuterii z filcu, warsztaty robienia instrumentów, kurs szycia, plenery malarskie, festiwal sztuk wszelkich, teatrzyk cieni, zbieranie starych zdjęć, warsztaty zdobienia szkła, projekcje bajek ze starych slajdów dla dzieci, zebranie lokalnych przepisów kucharskich i opublikowanie książki kucharskiej, festiwal młodych talentów i…

[czytaj więcej, obejrzyj mapę inspiracji]

 

 

Materiał wytworzony w ramach projektu zrealizowanego w programie Akademia Orange.