2011-04-21 17:01:31

Uczestnicy projektu korzystają z różnorodnych form wsparcia - odwiedzin Latających Animatorów Kultury, materiałów eAkademii, spotkań z koordynatorką programu. Teraz do tego zestawu dołącza kolejny element - wizyty studyjne. Zgodnie z powszechnie znaną mądrością, że "podróże kształcą" zapraszamy młodych menedżerów i bibliotekarzy do odwiedzenia innego, wybranego projektu i jego twórców. Może Chojnów odwiedzi Łaziska, Łaziska pojadą do Korszy, a Korsze zobaczą jak to się robi w Barlinku? Taka podróż to okazja do wymiany doświadczeń, podejrzenia innych rozwiązań, nawiązania nowych kontaktów. Do śledzenia krótkich relacji z wizyt zapraszamy niebawem - pierwsza podróż już 5 maja!

 

 

2011-04-19 00:30:33

Odwiedziliśmy Podlasie! Zajrzyjcie do "Fotodźwiękowni" na warsztaty dubbingowe i weźcie udział w fotograficznej "Supraskiej Misji Specjalnej"!
Aneta z Elą w Wasilkowie, Piotr z Elą w Supraślu i - już niebawem - Iza z Kasią w Gródku - realizują swoje pomysły, a my odwiedziamy ich w trakcie działań.
Po co? Abyście mogli podejrzeć co robią, z kim i jak to wygląda - innymi słowy, abyście mogli poczuć się tak, jakbyście tam byli! :)  

 

2011-04-11 13:50:59

Zapraszam do posłuchania, poczytania i pooglądania naszych relacji z wizyt u młodych menedżerów kultury działających w województwie lubuskim. 

Mateusz, razem z Janeczką, rozkręcił w Bytomiu Odrzańskim klub filmowy - spotkania i dyskusje w bibliotece, zakończy stworzenie wspólnej etiudy filmowej. Zobaczcie jak się kręci klub filmowy - nawet jeśli w trakcie pokazu zabraknie prądu :)

Agata, wspierana przez Karolinę z lokalnej biblioteki, realizuje warsztaty fotograficzne - podczas trzeciego spotkania odbyło się wspólne omówienie efektów zajęć dotyczących portretu fotograficznego i przygotowanie do pleneru. Zapraszamy do wirtualnej wizyty w Babimoście!

 
2011-04-07 17:19:39

U młodych menedżerów kultury - wiosenne wietrzenie szafy! Basia - we współpracy z Hanią z lokalnej biblioteki i ze wsparciem Agaty Pietrzyk, Latającej Animatorki Kultury - organizuje w Nakle Śląskim "Targowisko ubrań" - start jutro o 17:00. Zapraszamy na bloga Basi, zapraszamy do Nakła :) 

Latający Animatorzy Kultury sa jak bociany - przylatują na wiosnę :) Anię odwiedziła w Muszynie Ania Dąbrowska,która poprowadziła dwudniowy warsztat o zbieraniu wspomnień i opowieści. Do Dawida działającego w Firleju pojechali Dominik Skrzypkowski i Magda Mosiewicz. Można już zobaczyć efekt warsztatów filmowych, czyli trailer filmu "Dawno temu nad jeziorem" bazującego na wspomnieniach najstarszych mieszkańców miasteczka. 

A my już jutro ruszamy w kolejną wyprawę - tym razem na Podlasie. W piątek weźmiemy udział w warsztatach dubbingowych organizowanych przez Anetę w ramach "Fotodźwiękowni" realizowanej ze wsparciem Eli z biblioteki w Wasilkowie. Sobota minie nam pod znakiem "Supraskiej Misji Spejclanej" koordynowanej przez Piotra, współpracującego również z Elą - ale z biblioteki w Supraślu. Weekend zakończymy w Gródku - spotkaniem z Izą, która realizuje warsztaty dziennikarskie pod hasłem "Idę w górę".

Wrażeniami podzielimy się po powrocie!

(Na zdjęciu: fotografowie z Białostockiej Grupy Fotograficznej zaangażowani w "Supraską Misję Specjalną")

 

2011-04-05 20:23:53

Zapraszamy do poczytania nowych materiałów w eAkademii. W tym miesiącu proponujemy rozmowę ze streetworkerami czyli pedagogami ulicy z Grupy Pedagigiki i Animacji Społecznej, pomysł na kręcenie niebanalnych filmów telefonem komórkowym oraz receptę na fajne warsztaty dziennikarskie

Aby ze wszystki zdążyć, proponujemy zacząć lekturę od kilku cennych wskazówek o tym, jak nie zgubić się w... czasie

Zapraszamy do zgłaszania swoich własnych tematów do eAkademii! Możemy opublikować Wasz tekst lub opracować interesujący Was temat. Piszcie na mmk@e.org.pl.

 
2011-03-29 11:07:11

W zeszłym tygodniu, 18 marca, odwiedziliśmy Kamila i Jolę w Łasku. Was zapraszamy do odwiedzenia relacji z tego spotkania, w którym udział wzięła również Anna Brzezińska, pisarka fantasy. Teksty przygotowała Olga Mickiewicz, a zdjęcia Krzysztof Pacholak. 

A już we czwartek jedziemy odwiedzić Mateusza w Bytomiu Odrzańskim i Agatę w Babimoście!

 

 

2011-03-10 17:00:44

Rozpoczęte projekty kręcą się dalej, a do tych, które już ruszyły dołączają kolejne:

Piotr rozkręca w Supraślu i okolicach fotograficzną „Supraską Misję Specjalną”  - zgłoszenia można nadsyłać do 27 marca. Projekt wspiera Ela z Biblioteki w Supraślu. Zajrzyjcie na stronę:

www.supraskamisja.pl

Aleks z Chojnowa, we współpracy z Agnieszką z Biblioteki Miejskiej, zaczyna „Ruchomą Poezję Rymów” – czyli hip-hop z przekazem. Warsztaty i kolejne działania związane z otwarciem studia nagrań będziecie mogli śledzić na blogu:

http://aleks393.blog.interia.pl/

Iza pasjonuje się dziennikarstwem. We współpracy z Kasią, z Biblioteki Publicznej w Gródku, zaczęła przygotowania do kilkumiesięcznych, cyklicznych warsztatów dziennikarskich „Idę w górę”. Głównym efektem będzie wydawana wspólnie gazeta:

http://www.ide-w-gore.strefa.pl/

Basia przygotowuje „Akcję: Stylizacja” – zaczyna od Targowiska, podczas którego mieszkańcy Świerklańca i okolic będą mogli nie tylko wymienić się ubraniami, ale także wziąć udział w działaniach twórczych. Basię wspiera Hania z lokalnej Biblioteki Publicznej.

http://akcjastylizacja.blogspot.com/

 Poza kolejnymi projektami nowością są również rozpoczęte wizyty Latających Animatorów Kultury. Ala Szulc i Agnieszka Kokowska – fotografki-animatorki – odwiedziły Sylwię i Lucynę, które w Sępólnie Krajeńskim organizują „Bajkowe fotoplenery”. Relację znajdziecie na blogu projektu:

http://bajkowyfotoplener.blog.onet.pl/

U Dawida w Firleju odbyła się w weekend kulturalna podroż do Brazylii – w ramach „Infekcji artystycznej” odbył się m.in. pokaz grupy biorącej udział w warsztatach capoeiry. Dzisiaj natomiast, w Firleju zaczęły się warsztaty filmowe prowadzone przez Latającego Animatora Kultury – Dominika Skrzypkowskiego, oraz Magdę Mosiewicz. Działania możecie śledzić tutaj:

http://infekcja-firlej.blogspot.com/

I na koniec - jeśli będziecie dzisiaj w okolicy Kłodawy, w województwie lubuskim, to wpadnijcie koniecznie na pierwszy pokaz filmowy w ramach "Obwarzanka" - klubu filmowego prowadzonego przez Olka we współpracy z Magdą z kłodawskiej biblioteki. Start o 17! A szczegóły znajdziecie tutaj: 

http://obwarzanek.blox.pl/htm

 

 

2011-03-02 17:56:30

Zapraszamy do klikania z zakładkę eAkademii!

W tym miesiącu możecie poczytać o zakładaniu klubów filmowych, dowiecie się również po co i jak dokumentować swoje działania. W "Pomysłach krok po kroku" czeka na Was przepis na... warsztaty rysunkowe.

Szczególnie polecamy dział "Relacje" - znajdziecie tam opis naszej wizyty u Marty Skorupki, która w Pszczynie realizuje projekt "Filcowe czary-mary".

Zapraszamy do czytania oraz nadsyłania własnych propozycji tematów - opracujemy je dla Was i opublikujemy w eAkademii.

 

2011-02-15 16:49:43

Mateusz rozkręca w Bytomiu Odrzańskim klub filmowy „Coś się kręci”. Już w najbliższy czwartek pierwsza projekcja filmu i spotkanie z twórcami. Zapraszamy na bloga: 
http://csk.blox.pl/html

Kamil debiutuje pierwszym spotkaniem o fantasy. W piątek, w bibliotece z Łasku będzie można usłyszeć krótką historię gatunku, która otworzy cykl warsztatów – bo w końcu „Co Ty wiesz o fantasy?”. Strona projektu:
http://www.cotywieszofantasy.yoyo.pl/

U Anety w Wasilkowie odbyła się akcja happeningowa o dźwięcznej nazwie „Cukierek w akcji”. Zakończył się nabór uczestników do warsztatów fotograficznych i dubbingowych. Pierwsze spotkanie już w najbliższy piątek. Podglądajcie i podsłuchujcie na: 
http://fotodzwiekownia.blogspot.com/

Pierwsze przygotowania ruszyły też w Olsztynku. Natalia zaczyna przygotowania do „Zupełnie Odjechanej Olsztyneckiej Młodzieży”. Pierwsze plakaty już wiszą, warsztaty ruszą niebawem. Zapraszamy na bloga Natalki:
http://www.zoom-olsztynek.blogspot.com/

Bajkowanie trwa w Sępólnie Krajeńskiem – Sylwia zaprasza dzieciaki do słuchania bajek i twórczego ich przetwarzania, a niebawem zaprosi także nasze Latające Animatorki Kultury – Alę i Agnieszkę – które poprowadzą z dzieciakami pierwszy, zimowy fotoplener. Podglądajcie tutaj:
http://bajkowyfotoplener.blog.onet.pl/

Marta Skorupka nie przestaje filcować! Już we czwartek zaprasza dzieciaki na warsztat tworzenia pacynek. Będzie to pierwsze wydarzenie, które odwiedzimy – relacja niebawem w Akademii, a nieustająco zapraszamy na blog:
http://filcoweczary-mary.blogspot.com/

 
2011-02-09 12:36:42

U Marty, w Przasnyszu, ruszają dzisiaj warsztaty filcowania - na początek biżuteria, a na kolejnych spotkaniach broszki, pacynki i poduszki... 

Filcowe czary mary można podglądać na blogu:
 
W Firleju, Dawid szykuje podsumowanie pierwszego etapu "Infekcji artystycznej" - w niedzielę odbędzie się koncert podsumowujący warsztaty wokalne. 
Relacje i szczegóły na blogu:

 
... |2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ...
.