2011-09-19 10:59:57

W nowym numerze internetowego magazynu dla młodzieży "MAD&MAD" pojawiła się informacja o programie "Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach" oraz wywiad z koordynatorką. 

Zapraszamy do czytania - strony 32-35. 

http://madandmad.pl/aktualny-madmadmagazyn/

 

 

2011-09-01 14:59:46

Wczoraj był 31 sierpnia - to oznacza, że wczoraj minął ostatni dzień realizacji projektów przez uczestników programu "Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach". Niektóre działania zakończyły się już kilka miesięcy temu, inne trwaly jeszcze do niedawna, a kilka zakończyło się właśnie wczoraj. 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom - zarówno młodym menedżerom/menedżerkom kultury jak i bibliotekarkom - sukcesów, pomysłów, wytrwałości, pasji, umiejętności współpracy, pokonywania trudności oraz cieszenia siebie i innych efektami swoich działań. Byliście fantastyczni! 

Zakończenie projektów nie oznacza zakończenia programu. Przed nami jeszcze trzy ważne etapy: ewaluacja, publikacja podsumowująca, w której zbierzemy historie naszych uczestników oraz... spotkanie podsumowujące.

Już 12 października ponownie spotkamy się w Warszawie z młodymi menedżerami i bibliotekarkami. Przez trzy dni będziemy wymieniać się doświadczeniami, podsumowywać działania i zebierać pomysły na przyszłość. Zaglądajcie do nas - zapraszamy. 

 

 

2011-09-01 14:46:16

Zapraszamy do obejrzenia i poczytania ostatniej relacji - Arek i Katarzyna, jako jedyni zaproponowali działanie... sportowe. Z miłości do piłki nożnej i z myślą o lokalnych zawodnikach-amatorach w Bogatem odbył się projekt "Bogata piłka". Zapraszamy!

 
2011-08-02 13:28:28

 Odwiedziliśmy Justynę i Anetę w Lubeni - małej miejscowości na podkarpaciu. Projekt nazywa się "F.I.L.M", ale my trafiliśmy akurat na spotkanie... w muzeum. I to wyjątkowym - Muzeum Strachów Polnych. Były opowieści, legendy i długie rozmowy. Zobaczcie co działo się w Lubeni.

 
2011-07-20 16:24:15

Natalia razem z Jolą przygotowały w Olsztynku, na rynku, plenerową wystawę fotograficzną - podsumowanie tygodniowych warsztatów. Wystawę odwiedziło kilkaset osób! Zobaczcie relację z projektu "Z.O.O.M". 

W Korszach kino działa pod chmurką. Kamil, z pomocą pań z biblioteki, przygotował już trzecią projekcię w ramach klubu filmowego "Ambitny tor". W upalny wieczór obejrzeliśmy film "Berlin Calling". Zobaczcie jak było!

 

2011-07-18 14:58:58

"Umówiłem się z nią na 9-tą..." to projekt filmowo-wspomnieniowy. Ania, razem z kolegami i pomocą Sylwii z biblioteki, odwiedziła najstarszych mieszkańców Muszyny. Pytała ich o... miłość. O wspomnienia tajemnych schadzek, pierszych pocałunków, potańcówek. Powstał film dokumentalny. Zapraszamy do obejrzenia i posłuchania relacji z premiery.

Maciek z Jarocina, we współpracy z biblioteką, zorganizował warsztaty dziennikarstwa obywatelskiego. "Wersja robocza" to tydzień spotkań dla grupy zapalonych gimnazjalistów. Zmierzyli się z robieniem wywiadów, pisaniem relacji, wzięli udział w grze miejskiej. Kolejną c chcą zorganizoiwać juz sami. Zapraszamy do obejrzenia relacji z Jarocina.

 

 

2011-07-14 22:20:29

Znowu będziemy w radiu! Tym razem Hanka Bogoryja Zakrzewska przygotowała materiał o projekcie "Okiem obiektywu", który Paulina Wodzyńska zrealizowała w Golubiu-Dobrzyniu.

Zapraszamy do słychania na falach Czwartego Programu Polskiego Radia, a później - na stronie internetowej stacji.

Szczegóły:

http://www.polskieradio.pl/80/998/Artykul/401569,Razem-ciekawiejHanna-Bogoryja-Zakrzewska 

 
2011-07-06 13:34:08

Widzieliście kiedyś animację filmową robioną na... ścianie murowanej stodoły? 

Zapraszamy do obejrzenia dwóch krótkich filmów animowanych, które powstały w ramach międzypokoleniowego projektu artystycznego "Bralinownia" realizowanego przez Agatę i Ewę. 

Animacja na murze:

http://www.youtube.com/watch?v=DAjBHMb69mI&feature=player_embedded

Opowieść o bralińskim zamku i bibliotece:

http://www.youtube.com/watch?v=-Emg5KHzz8o

 

 

 
2011-07-04 13:41:16

W Krupskim Młynie decoupage'owaliśmy stare krzesła, w Krotoszynie tańczyliśmy na ulicy słuchając wspomnień, a w Bralinie oglądaliśmy powstawanie filmu animowanego... na murze stodoły! 

Zapraszamy do przeczytania kolejnych relacji z projektów:

"Krzesłowisko" Marty i Basi 

"Akcja: miasto" Pawła i Ani

"Bralinownia" Agaty i Ewy.

 

 

2011-06-27 14:08:09

Już dzisiaj o 18:15 posłuchajcie reportażu o młodych menedżerach kultury i bibliotekach! Hanna Bogoryja-Zakrzewska, reporterka Polskiego Radia, odwiedziła z mikrofonem uczestników projektu w Krupskim Młynie, Golubiu-Dobrzyniu i Łaziskach. 

Reportażu "Niech się zadzieje" - opowiadającym o "Krzesłowisku" w Krupskim Myłynie - będzie można wysłuchać na falach Trójki, on-line na stronie Polskiego Radia oraz na stronie Studia Reportażu.

Już niebawem zaprosimy Was do wysłuchania kolejnego reportażu - tym razem o projekcie "Okiem obiektywu".

Dziękujemy Hance za wspólne podróże i zainsteresowanie projektem, a wszystkim rozmówcom za cierpliwość i gotowość do dzielenia się swoimi doświadczeniami :)

 

1 | 2 | 3 | 4 | ...
.