2011-07-20 16:24:15

Natalia razem z Jolą przygotowały w Olsztynku, na rynku, plenerową wystawę fotograficzną - podsumowanie tygodniowych warsztatów. Wystawę odwiedziło kilkaset osób! Zobaczcie relację z projektu "Z.O.O.M". 

W Korszach kino działa pod chmurką. Kamil, z pomocą pań z biblioteki, przygotował już trzecią projekcię w ramach klubu filmowego "Ambitny tor". W upalny wieczór obejrzeliśmy film "Berlin Calling". Zobaczcie jak było!

 

2011-07-18 14:58:58

"Umówiłem się z nią na 9-tą..." to projekt filmowo-wspomnieniowy. Ania, razem z kolegami i pomocą Sylwii z biblioteki, odwiedziła najstarszych mieszkańców Muszyny. Pytała ich o... miłość. O wspomnienia tajemnych schadzek, pierszych pocałunków, potańcówek. Powstał film dokumentalny. Zapraszamy do obejrzenia i posłuchania relacji z premiery.

Maciek z Jarocina, we współpracy z biblioteką, zorganizował warsztaty dziennikarstwa obywatelskiego. "Wersja robocza" to tydzień spotkań dla grupy zapalonych gimnazjalistów. Zmierzyli się z robieniem wywiadów, pisaniem relacji, wzięli udział w grze miejskiej. Kolejną c chcą zorganizoiwać juz sami. Zapraszamy do obejrzenia relacji z Jarocina.

 

 

2011-07-14 22:20:29

Znowu będziemy w radiu! Tym razem Hanka Bogoryja Zakrzewska przygotowała materiał o projekcie "Okiem obiektywu", który Paulina Wodzyńska zrealizowała w Golubiu-Dobrzyniu.

Zapraszamy do słychania na falach Czwartego Programu Polskiego Radia, a później - na stronie internetowej stacji.

Szczegóły:

http://www.polskieradio.pl/80/998/Artykul/401569,Razem-ciekawiejHanna-Bogoryja-Zakrzewska 

 
2011-07-06 13:34:08

Widzieliście kiedyś animację filmową robioną na... ścianie murowanej stodoły? 

Zapraszamy do obejrzenia dwóch krótkich filmów animowanych, które powstały w ramach międzypokoleniowego projektu artystycznego "Bralinownia" realizowanego przez Agatę i Ewę. 

Animacja na murze:

http://www.youtube.com/watch?v=DAjBHMb69mI&feature=player_embedded

Opowieść o bralińskim zamku i bibliotece:

http://www.youtube.com/watch?v=-Emg5KHzz8o

 

 

 
2011-07-04 13:41:16

W Krupskim Młynie decoupage'owaliśmy stare krzesła, w Krotoszynie tańczyliśmy na ulicy słuchając wspomnień, a w Bralinie oglądaliśmy powstawanie filmu animowanego... na murze stodoły! 

Zapraszamy do przeczytania kolejnych relacji z projektów:

"Krzesłowisko" Marty i Basi 

"Akcja: miasto" Pawła i Ani

"Bralinownia" Agaty i Ewy.

 

 

2011-06-27 14:08:09

Już dzisiaj o 18:15 posłuchajcie reportażu o młodych menedżerach kultury i bibliotekach! Hanna Bogoryja-Zakrzewska, reporterka Polskiego Radia, odwiedziła z mikrofonem uczestników projektu w Krupskim Młynie, Golubiu-Dobrzyniu i Łaziskach. 

Reportażu "Niech się zadzieje" - opowiadającym o "Krzesłowisku" w Krupskim Myłynie - będzie można wysłuchać na falach Trójki, on-line na stronie Polskiego Radia oraz na stronie Studia Reportażu.

Już niebawem zaprosimy Was do wysłuchania kolejnego reportażu - tym razem o projekcie "Okiem obiektywu".

Dziękujemy Hance za wspólne podróże i zainsteresowanie projektem, a wszystkim rozmówcom za cierpliwość i gotowość do dzielenia się swoimi doświadczeniami :)

 

2011-06-21 11:38:27

Odwiedziliśmy piękny Barlinek - miejscowość w województwie zachodniopomorskim. Bartek, razem ze swoimi znajomymi, kręci film. Jego ulubionym reżyserem jest... Quentin Tarantino :) Zobaczcie jak powstają "Kroniki nienormalne", poczytajcie o Bartku i Eli i o tym, że biblioteka nie musi zamykać się w czterech ścianach. 

 
2011-06-21 11:14:33

Zapraszamy do czerwcowego wydania eAkademii!

Jak rozpętać burzę pomysłów?

Po co komu warsztaty teatralne? 

Czy stres może się do czegoś przydać? 

Czym jest skuteczność w pracy lidera? 

Te i inne materiały znajdziecie w zakładce eAkademii. Przypominamy, że nieustająco czekamy na Wasze propozycje tematów - napiszcie do nas, a my opracujemy je dla Was. 

 

2011-06-15 15:13:36

Witryna Wiejska - tworzona i redagowana przez zespół Fundacji Wspomagania Wsi - opublikowała wywiad z koordynatorkami projektu "Młodzi menedżerowie kultury". Dziękujemy i zapraszamy do czytania! 

 
2011-06-13 12:02:49

Jak połączyć wspólne czytanie bajek z fotografią? Czy czterolatek może świadomie i samodzielnie robić zdjęcia? Czy można swoją własną pasję do fotografii "podać dalej"? Zobaczcie jak w Sępólnie Krajeńskim Sylwia i Lucyna realizowały "Bajkowy fotoplener" dla przedszkolaków. Relację przygotował Tomek Kaczor.

Justynę pasjonuje Daleki Wschód. Zdecydowała, że zamiast udawać się w podróż, zaprosi Orient do biblioteki w Suchej Beskidzkiej. Razem z Kasią - bibliotekarką - przygotowała cykl spotkać z kulturą arabską, japońską i indyjską. "Pociąg na Wschód" ruszył w zeszłym tygodniu - zobaczcie jak wygląda nauka tańca brzucha w bibliotece! Relację przygotowali Julka Biczyko i Krzysiek Pacholak.

 

 

1 | 2 | 3 | 4 | ...
.